Get Support

123-456-789-10

TR | EN | RU | ES | AR

Teras Bahçelerinin ve Yeraltı Otoparklarının Su Yalıtımı

Teras Bahçelerinin ve Yeraltı Otoparklarının Su Yalıtımı

Özellikle büyük şehirlerde arazi fiyatlarındaki yükselme, yer yokluğu ve betonlaşma, yeşil alanlar konusunda ciddi sıkıntılar yaratıyor. Bu nedenle dünyanın diğer büyük kentlerinde olduğu gibi Türkiye'nin büyük kentlerinde de teras bahçe, otopark üzeri bahçe gibi uygulamalara olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Türkiye'nin en köklü su yalıtımı kuruluşu Emülzer, değişen ihtiyaçlara uyarladığı likit yalıtım ürünleriyle mimar ve mühendislerin su yalıtımı uygulamaları için en mükemmel çözümleri sunuyor. Emülzer tarafından geliştirilen kök geçirimsiz likit membran Emülzer Plus-Anti Root ve teras yalıtım sistemi, teraslarınızda ve otopark üzerlerinde benzersiz bahçeler yaratmanızı sağlıyor.

Sistem Ürünleri: Emülzer Plus Anti Root: Kök geçirimsiz likit membran Emilkote: Bitümlü yalıtım ürünleri için astar Punto Drain RG: Teras bahçeleri için özel üretilen, derin oyuklu drenaj ve koruma levhası Geotekstil: Non-woven taşıyıcı ve filtreleme elemanı Teras bahçe yalıtımı Emilkote astar, Emülzer Plus Anti Root, Punto Drain RG drenaj levhası ve filtreleme keçesi kullanılarak, teras bahçeleri, üzeri toprakla doldurulacak yeraltı garajları ve yapılarının su yalıtımı mükemmel şekilde yapılmaktadır. Bu yalıtımla kesin su geçirimsizlik sağlandığı gibi, Punto Drain RG drenaj levhası sayesinde bitki toprağının minimum sulama ile maksimum süre nemli kalması sağlanır. Uygulama Uygulamaya, kuru, temiz, tozsuz ve yağsız zemine 400g/m² hesabı ile Emilkote astar sürülerek başlanır. Metal yüzeylerde astar olarak Emilkote yerine Emülzer CSP kullanılmalıdır. Astar kuruduktan sonra ilk kat Emülzer Plus Anti Root, fırça, rulo veya bir püskürtücü yardımıyla uygulanır.

Bu ilk kat kurumadan 50 g/m² ağırlığındaki taşıyıcı geotekstil zemine serilir. Birleşim yerlerinde 15 cm bindirme yapılmalıdır. Taşıyıcı geotekstilin üstüne 2 kat daha Emülzer Plus Anti Root sürülerek su yalıtımı tamamlanır. Emülzer Plus Anti Root yaklaşık 2 saat gibi kısa bir sürede kurumasına karşılık her kat arasında birer gün beklenmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu yalıtım yaklaşık 10 cm kalınlığında toprak tabakası ve bitkiler için yeterlidir. Toprak kalınlığı arttıkça geotekstil ve Plus Anti Root tabakalarının sayısı da artırılmalıdır. Su yalıtımı tamamlandıktan sonra üzerine Punto Drain RG drenaj levhası yerleştirilir ve üzerine en az 300 gr/m² ağırlığında geotekstil serilir. Punto Drain RG drenaj ve yalıtımı koruma sağlarken, geotekstil de filtreleme görevini yapmaktadır. Uygulamada su giderlerinde yalıtım uyumlu süzgeç ve giderler kullanılmalıdır. Teras bahçelerinin yalıtımı yapılırken, su yalıtımının bitim noktası, toprak seviyesinin en az 20 cm üstünde olmalıdır. Yapım ve kullanım süresince su giderlerinin tıkanmamasına dikkat edilmelidir. Uygulamadan sonra alan toprakla doldurulup, peyzaj çalışması yapılabilir.
 

Türk Malı
Türk Ak
İzoder
Suder
Szutest