Get Support

123-456-789-10

TR | EN | RU | ES | AR

Teras Çatıda Su Yalıtımı (Seramik Kaplı)

Teras Çatıda Su Yalıtımı (Seramik Kaplı)

Teraslar genellikle seramik ile kaplanır. Ancak seramikler su geçirimsiz olsalar da, tek başlarına su yalıtımı sağlamazlar. Seramik derzleri ve çatlayan seramikler suyun geçişi açısından risk oluşturan bölgelerdir. Yalıtım yapılmadan seramik kaplaması yapılmış veya yalıtımı çeşitli nedenlerle eksik yapılmış veya hasar görmüş terasların seramik kaplanmasından sonra alt katlara su veya rutubet geçmesi çok sık rastlanan bir durumdur. En doğru çözüm yüzeydeki seramikleri kaldırarak yalıtım uygulaması yapmaktır, Ancak bu her zaman istenmemektedir. Böyle hallerde Emülzer Latex ve İzo Balkon kullanılarak geçici yalıtım yapılabilir.

Bunun için öncelikle mevcut seramik kaplamaların zemini tutup tutmadığı çekiç veya mala ile kontrol edilmelidir. Zemin tutuşu düşük seramikler tamir edilmeli, oluşabilecek boşluklar tesviye edilmelidir. Sonrasında kaplamaların aralarındaki derz dolguları temizlenmelidir. Açılan derzler uygun miktarda Emülzer Latex katılmış su ile kıvama getirilmiş derz dolgusu ile tekrar doldurulmalıdır. Son olarak yüzeyler toz kalmayacak şekilde iyice yıkanır ve kuruması beklenir.  

Derz dolgusu iyice kuruduktan sonra İzo Balkon derzlere sürülür. Bu işlem için ince bir fırça kullanılabilir. Kaplamanın üzerine taşan sıvı henüz kurumadan nemli bir bezle silinmelidir. Aksi taktirde İzo Balkon parlak yüzeylerde belli-belirsiz bir matlık yaratabilir. Latex, su geçirimsiz ve esnek bir dolgu sağlarken, İzo Balkon su itici etki yapar ve yalıtım tamamlanmış olur.

Türk Malı
Türk Ak
İzoder
Suder
Szutest