Get Support

123-456-789-10

TR | EN | RU | ES | AR

Teras Çatıda Su Yalıtımı (Gezilmeyen - Isı Yalıtımlı)

Teras Çatıda Su Yalıtımı (Gezilmeyen - Isı Yalıtımlı)

Gevşek beton parçalarını kazıyın. Yüzeyi iyice süpürün; toz, kir ve inşaat artıklarını temizleyin.

Bütün yüzeyi Emilkote ile astarlayın ve en az 4-5 saat kurumaya bırakın (Resim 1). Geniş çatlaklar varsa Emülderz Derz Dolgu Macunu (Resim 2) veya Emülzer Bitüm Mastik ile doldurun. Çukur kalan bölgeler varsa Elastokote 2K kullanarak tesviye edin.

Emilkote kuruduktan sonra Elastokote 2K uygulanır. Elastokote 2K henüz kurumadan üzerine 50gr/m² geotekstil keçe veya camtülü ek yerlerinde 10 cm bindirme yapılarak serilir ve bastırılır (Resim 3). Bu malzemeler ileride betonda veya şapta oluşacak çatlakların, izolasyon tabakasına geçmesine mani olurlar. Katlar arasında tercihan birer gün bekleyerek 2-3 kat daha Elastokote 2K sürün.

Bitüm tabakaları iyice kuruduktan sonra ısı yalıtımı için EPS veya XPS levhalar döşenir. Bu levhaların döşenmesi yanyana dizmekten ibarettir. Isı yalıtım levhalarının üzerine 100gr/m² ağırlığında geotekstil keçe ayırıcı tabaka olarak serilir.

Son kat olarak levhaların uçmaması ve güneşten korunması için çakıl serilir.

Herhangi bir nedenle tamirat gerektiğinde, çakıl ve ısı yalıtım levhaları toplanır ve zedelenen yerlerde Elastokote ve keçe kullanılarak tamir yapılabilir.
 

Türk Malı
Türk Ak
İzoder
Suder
Szutest